Jdi na obsah Jdi na menu
 


Prodlužování vlasů

Prodlužování vlasů

Prodlužování vlasůKterá žena by netoužila po hustých a dlouhých vlasech. Pokud zálibně listujete módními časopisy a závidíte herečkám a modelkám jejich hustou hřívu, vězte, že můžete mít také takovou. A to i přesto, že kvalita vašich vlasů není nijak závratná a máte je slabé. Zapomeňte na krátká mikáda, když toužíte po dlouhé hřívě. Vlasy se dají prodloužit, tak proč si to nedopřát a nesplnit si tak dlouholetý sen?

 

Prodloužení a zhuštění vlasů

Asi první otázka, která vás k prodlužování vlasů napadne, je cena. Ano, nejde zrovna o levnou záležitost a připravte si na to pár tisíc (cca 8 000 – 20 000 Kč). Na druhou stranu, lidé si plní i mnohem dražší sny!

Pravé, nebo umělé vlasy?

Před tím, než se kadeřnice pustí do samotného prodlužování vlasů, je potřeba vybrat odstín kadeří a přizpůsobit jim barvu vašich vlasů. Slušivé jsou především přirozené odstíny.

Rozmyslete si také, zda si vlasy necháte prodloužit umělými nebo pravými kadeřemi. Výhodou pravých vlasů je, že s nimi můžete zacházet jako s vlastními – tedy fénovat je, barvit, natáčet… U pravých vlasů můžete vybírat z evropských nebo asijských kadeří. Asijské vlasy jsou pevnější a hustější než evropské. Evropské vlasy jsou o něco dražší, ale na Evropanech vypadají přirozeněji.

Umělé vlasy se vyrábí ze syntetických materiálů. Technologie výroby je ale natolik pokročilá, že vlasy vypadají jako pravé. Nevýhodou je, že si musíte dávat pozor při jejich úpravě. Není vhodné mýt je v horké vodě, fénovat je horkým vzduchem a česat by se měly navlhčené.

Prodlužování vlasů: Postup

Jak probíhá samotné prodloužení vlasů? Kadeřnice vám nejprve umyje vlasy, aby je zbavila nečistot. Poté je možné se do prodlužování vlasů pustit. Připravte se ale na to, že jde o delší proces a že v kadeřnickém salónu strávíte pár hodin. Vlasy se navazují pomocí keratinových spojů a jsou připevňovány speciálními kleštičkami.

Nakonec kadeřnice vlasy zastřihne do požadovaného účesu a sladí jejich délku.

Prodloužené vlasy: Péče a česání

Vlasy je možné prodloužit a zhustit pouze s ohledem na počet vašich vlastních vlasů, protože je potřeba aby pravé vlasy dobře kryly spoje. Pokud je práce provedena kvalitně, neměly by být spoje vidět ani, když si vlasy svážete do culíku.

O prodloužené vlasy je nutné se pečlivě starat. Pokud byly pro prodloužení použity umělé vlasy, nemyjte je v příliš horké vodě a foukejte je pouze studeným vzduchem. Pro česání prodloužených vlasů se používá speciální kartáč.

S prodlouženými vlasy je to pak jako například s gelovými nehty – je nutné je čas od času doplnit, resp. upravit. Vše závisí na rychlosti, jakou vám vlasy rostou, zpravidla je nutné kadeřníka navštívit po 3–6 měsících.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 

 

Portrét


Mail listArchiv

Kalendář
<< březen / 2021 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 50796
Měsíc: 468
Den: 18