Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jak se bránit pigmentovým skvrnám?

Jak se bránit pigmentovým skvrnám?

Jak se bránit pigmentovým skvrnám?

Ve většině případů se naštěstí jedná pouze o kosmetický problém. V létě je naše pokožka stejně tak i vlasy vystavena čím dál více silnějšímu UV záření. To naší pokožce zdravotně příliš neprospívá. Kromě vysušování pleti můžeme pozorovat zvýraznění pigmentových skvrn. Tyto  skvrny jsou hnědé fleky, které se vyskytují různě po celém těle.

 

Nejčastěji tyto skvrny vznikají s přibývajícím věkem podobně jako vrásky. Dalším velkým faktorem, který způsobuje výskyt pigmentových skvrn je těhotenství, kdy se mění hladina hormonů. Dále mohou být také odrazem hormonálních poruch, důsledkem užívání antikoncepce, období menopauzy a také v důsledku onemocnění jater.  Skvrny se vyskytují častěji u žen než u mužů.

Jak se bránit pigmentovým skvrnám?

Jakýkoliv pobyt na slunci (i opalování v soláriu),  může způsobit nové pigmentové skvrny, nebo zvýraznit drobné, které se teprve tvoří. Proto se jednoznačně doporučuje používat ochranné pleťové krémy s vysokým UV filtrem. Ty je potřeba používat po celou letní sezónu. Novinkou na trhu není ani solární make up s UV filtry, které Vás také dobře před slunečními paprsky ochrání. Tuto ochranu nepodceňujte obzvláště v parných dnech a berte v úvahu, že UV záření proniká i přes sklo v kanceláři nebo v autě. Dále je potřeba vědět, že není dobré používat parfémy na místa, které chcete vystavovat slunci, nebo v soláriu. Také si dávejte pozor na některé aroma olejíčky, které v kombinaci se sluníčkem mohou  vyvolat pigmentovou reakci. Soláriu a přímému slunci se vyhněte také tehdy, pokud máte na pleti čerstvé jizvičky po úrazu či nějakém zákroku.

Na pigmentové skvrny zkuste použít citrón

Pokud se Vám na pleti i přes všechno snažení objeví nějaký nežádoucí flíček, dřív než se rozhodnete k odstranění náročnější chemickou cestou, nebo používáním bělících krémů, vyzkoušejte citrón. Vatovou tyčinku namočte přímo do rozkrojeného citrónu a tímto potřete pigmentovou skvrnu. Toto provádějte poctivě 1x denně vždy večer celý týden. Některé flíčky dokážou po této přírodní bělící kůře zmizet. Tuto proceduru neprovádějte v létě, když je sluníčko příliš agresivní.

Co dokážou krémy s pigmentovými skvrnami?

K prevenci pigmentových skvrn, nebo přímo k jejich odstranění můžete vyzkoušet také speciální depigmentační krémy. Většinou obsahují kyselinu diovou, která prokazatelně snižuje tvorbu melaninu v pokožce a také obsahují ochranné UVA filtry. Takové krémy je však potřeba používat pravidelně a delší dobu. Výsledky jsou poměrně dobré, záleží však na typu pigmentových skvrn.

Dále se odstranění pigmentových skvrn s poměrně dobrou účinností provádí depigmentačním laserem v odborných kosmetických centrech.

Posilněte svoje játra

Ne zřídka mají na svědomí za vznik pigmentových skvrn játra. Zkuste jim proto alespoň jednou v roce věnovat trochu více pozornosti, ostatně pokud Vám nezmizí flíčky na obličeji, odrazí se Vám to příznivě určitě i jinak. Nejvíce účinné jsou kůry, které provádíte na jaře. Je jich mnoho a my Vám zde uvádíme pouze jednu z více variant.

každý den ráno spolknout směs:

  • 1,5 lžíce panenského olivového oleje,
  • 1 lžíce medu,
  • 1 lžíce čerstvě vymačkané citronové šťávy.

Tato kúra by se ovšem měla dodržovat podstatně déle – celý půlrok!

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

What you miss to remember close to dear blood pressure

(AUrgeroagexy, 8. 10. 2018 7:45)

Torsion bras de quelqu'un est comment calleux votre sang pousse contre les parois de vos arteres lorsque votre coeur sentiment pompe le sang. Arteres sont les tubes qui transportent prendre offre sang loin de votre coeur. Chaque set votre coeur bat, il pompe le sang par de vos arteres a la prendre facilement de votre corps.
https://www.cialispascherfr24.com/cialis-prix-bas/

Pinch Your Blood Pressure Checked

(ADettylerPilen, 29. 7. 2018 19:49)

Pression arterielle est comment poupe votre sang pousse contre les parois de vos arteres lorsque votre coeur essence pompe le sang. Arteres sont les tubes qui transportent prendre offre sang loin de votre coeur. Chaque culture votre manque de sensibilite bat, il pompe le sang a tous egards vos arteres a la vacances de votre corps.
https://www.cialispascherfr24.com/commande-tadalafil-tablets/

 

 

Portrét


Mail listArchiv

Kalendář
<< březen / 2021 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 52098
Měsíc: 260
Den: 11