Jdi na obsah Jdi na menu
 


Úprava obočí.

17. 2. 2011

IDEÁLNĚ POSAZENÉ OČI

Tvarem obočí se dají korigovat i různé „ nedostatky „ které chcete opticky zakrýt.
Vycházejme z toho, že ideálně posazené oči vypadají tak, že vzdálenost mezi očima je stejná, jako délka jednoho oka. V tomto případě by obočí mělo začínat v linii nad vnitřním koutkem a končit v linii vnějšího koutku oka. Nejvyšší bod obočí by měl být nad vnější stranou duhovky.

Já osobně zastávám názor, že ne vždy za každou cenu, je zapotřebí tyto osobní odchylky maskovat. Často vám právě VAŠE vlastní vizáž přidá na osobitosti tím, že je narostlá, tak jak je. Proto v tomto případě pracuji velmi opatrně a tyto informace respektuji jako teoretickou část v umění se nalíčit.

OČI POSAZENÉ DALEKO OD SEBE

Pokud je vzdálenost mezi očima větší než délka jednoho oka, máte oči posazené daleko od sebe.
V tomto případě musí obočí začínat kousek za okrajem vnitřního koutku směrem od oka k nosu. Oči se pak zdají být blíže u sebe.
Obočí by mělo být zakončeno nad linií vnějšího koutku oka. Nejvyšší bod obočí by pak měl ležet přímo nad duhovkou.

OČI POSAZENÉ BLÍZKO SEBE

Pokud je vzdálenost mezi očima menší než délka jednoho oka, máte oči blízko sebe. Vaše obočí by mělo začínat uvnitř linie vnitřního koutku oka a končilo kousek za linií vnějšího koutku. Oči se opticky rozestoupí. Nejvyšší bod obočí by měl být nad vnější stranou duhovky.

BARVA OBOČÍ

Barva obočí by měla ladit s barvou vašich vlasů. Je – li obočí tmavší než vlasy, působí výsledný efekt dramaticky a napjatě. Je – li obočí světlejší než vlasy, působí výsledný efekt měkce.

Příliš světlé obočí  – můžete tónovat odpovídajícími stíny. Stíny naneste plochým štětcem ve směru růstu obočí. Působí to přirozeně. K dobarvení můžete také použít hnědou nebo černou tužku.

Příliš tmavé obočí – lze pouze zasvětlit přímo u kosmetičky za pomoci speciálních barev.

Úzké obočí – domalujte je tužkou na obočí ve směru růstu chloupků a rozkartáčujte tahy kartáčkem na obočí, aby obočí působilo přirozeně. Můžete také přidat stíny. Použijte tvrdý štětec.

Obočí rostoucí směrem dolů – nastříkejte kartáček na obočí lakem na vlasy a vykartáčujte chloupky směrem nahoru.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 

 

Portrét


Mail listArchiv

Kalendář
<< březen / 2021 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 54523
Měsíc: 335
Den: 4