Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jak si líčit Kukadla.

17. 2. 2011

JAK LÍČIT OČI VE TVARU MADLE

Tento tvar očí je ideální tvar očí a samy o sobě působí velmi svůdně a výrazově silně. Při líčení těchto očí stačí zvýraznit jejich ideální linie.

Naneste na horní víčko světlý až středně světlý odstín. Vystínujte pohyblivé víčko tmavším stínem směrem od vnitřního koutku oka ke spánkům. Přidejte trochu tmavšího stínu pod spodní řasy. Oko tak získá zajímavý výraz. Kajalovou tužku nebo oční linky můžete vést podél řas v přirozeném tvaru očí. Dbejte na to, aby linka byla u vnějšího koutku očí silnější a směrem k vnitřnímu koutku jemnější a decentnější.

JAK LÍČIT OČI S PŘEVISLÝMI OČNÍMI VÍČKY

Naneste si světlý až středně světlý odstín na horní víčko. Vyjděte z nejhlubšího bodu víčka a naneste tmavý odstín ve směru ke spánkům. Dbejte na to , aby nejtmavší plocha byla nanesena směrem k vnějšímu koutku očí, tím se opticky zmenší tato kosmetická nevyváženost. Tmavý odstín naneste také pod spodní řasy, přičemž stínujte od středu oka směrem ven a ještě trochu mimo oko. Kajalovou tužku nebo oční linky naneste podél horních i spodních řas. Zdůrazněte přitom více vnější koutek očí.

JAK LÍČIT MALÉ OČI

Naneste světlý odstín po celé ploše horního víčka. Tmavé stíny malujte směrem ven a šikmo pokračujte kousek dál pod řasy. Tak si oči opticky prodloužíte. Kajalovou tužku nebo oční linky veďte podél horních i spodních řas směrem ven. Rovněž podtrhnou optické prodloužení. Dejte si pozor na to, aby si linie nespojovaly, a ukončení linky lehce rozmázněte do ztracena. Pokud máte světlé oči, namalujte pod spodní víčko bílou kajalovou tužkou linku. Tak se vaše oči ještě zvětší. Pro tmavé oči působí bílá tužka příliš tvrdě. Lepší je pro tento typ použít tužku zbarvenou o zlata. Řasy by měly vytvořit pěkný oblouček, aby se oko zdánlivě ještě více otevřelo. Pokud to nejde přirozeně, použijte kleště na řasy.

JAK LÍČIT KULATÉ OČI

Naneste na celou plochu horních víček světlý až středně světlý odstín stínů. Abyste oko opticky prodloužila, Vystínujte víčka tmavým stínem směrem ke spánkům. Kajalovou tužku nebo oční linky veďte podél řas horního víčka téměř vodorovně směrem ven až k vnějšímu koutku oka. Oko se bude zdát méně kulaté. Linku veďte i podél spodního víčka, dokud se obě linie nespojí. Mezi obě linky můžete aplikovat bílou kajalovou tužku, tak se ještě více potlačí kulatost oka. Dbejte na to, aby vaše obočí nebylo zaobleno dokulata.

JAK LÍČIT VYPOUKLÉ OČI

Vystínujte celé horní víčko matným stínem středního odstínu. Nepoužívejte žádné světlé třpytivé stíny, vzbuzovalo by to dojem vyskakujících očí. Vystínujte tmavým matným stínem pohyblivou část horního víčka. Dbejte na to, aby nejtmavší část byla na vnějším okraji. Oko tak opticky ustupuje. Ještě oko opticky prodlužte a to tak, že tmavé stíny nanesete šikmo a směrem ven. Oční linky nebo kajalovou tužku veďte podél horních řas směrem ven. Linky mohou být trochu širší, a ve směru ke spánkům je trochu prodlužte. Vnitřní okraj spodního víčka naličte kajalovou tužkou. Oko se opticky zase ještě jakoby víc stáhne dozadu.

JAK LÍČIT ZAPADLÉ OČI

Naneste světlé stíny na celé horní víčko. Tmavší odstín začněte nanášet směrem od vnitřního koutku oka a naneste jej ještě kousek za okraj vnějšího koutku. Oči tak opticky vystoupí dopředu. Abyste očím dodaly pěkný výraz, použijte podél horního i spodního víčka kajalovou tužku nebo oční linky. Ukončete linky kousek za okrajem očí, oči se tak zvětší. Dbejte na to, aby linka byla vedena čistě a tence. Věnujte pozornost také obočí. Kdyby bylo příliš široké, zatlačovalo by oko do pozadí stejně jako nejasné kontury linek.

JAK LÍČIT OČI POSAZENÉ BŮÍZKO SEBE

Naneste po celém horním víčku světlý stín. Větší vzdálenosti mezi očima docílíte stínováním tmavého odstínu víčka směrem ven. Naneste stíny také pod spodní řasy směrem ven, tak oko ještě zvětšíte. Orámujte oči kajalovou tužkou nebo očními linkami a těžiště zdůraznění zvolte u vnějšího koutku oka. Pamatujte na to, aby vaše obočí nebylo příliš nízko, protože by se oči zdály být ještě blíž u sebe. Můžete použít také pokyny pro malé oči – pak budou vaše oči vypadat větší.

JAK LÍČIT OČI POSAZENÉ DALEKO OD SEBE

Naneste světlý odstín jako základní po celém horním víčku. Naneste tmavý odstín na přední část oka ve směru chřípí. Středně světlý odstín naneste na část horního víčka. Oba odstíny rozetřete do ztracena, aby nebyl vidět přechod. Zdůrazněte oko kajalovou tužkou nebo očními linkami po okraji řas směrem k nosu. Oči tak přiblížíte směrem k sobě. V žádném případě oči neprodlužujte, jinak by se opět rozestoupily! Délka obočí by měla být delší než oko.

JAK LÍČIT STÁRNOUCÍ OČI

Pokud máte zapadlé oči, měla byste používat pouze matné a světlé stíny, a to na celém horním víčku. Nepoužívejte rozhodně perleťové, třpytivé stíny, zvýraznily by se všechny, jinak netřeba nezřetelné vrásky. Kajalovou tužkou nebo očními linkami veďte linii kolem řas n a horním víčku a prodlužte ji směrem ven. Linku na spodním víčku veďte pod spodními řasami. Tato linie by měla jít paralelně s horní linkou. V místech, kde se obě prodlužují, tedy v tomto meziprostoru, můžete namalovat světlé stíny. Oko se jakoby otevře. Vaše obočí by nemělo být příliš silné, oči by to zatlačovalo do pozadí a působilo by smutně.

Na závěr bych ještě chtěla podotknout, že kdo nosí brýle na dálku, by měl používat decentní a matné stíny, protože vaše brýle zvětšují. Krátkozraké oči mohou použít klidně ostřejší barvy v silnější vrstvě, protože vaše brýle pohlcují barvy.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 

 

Portrét


Mail listArchiv

Kalendář
<< září / 2019 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 48252
Měsíc: 396
Den: 21